Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczo - Rewalidacyjnych
ul. Wojska Polskiego 3
43-400 Cieszyn

Trzymaj formę - zdrowe odżywianie

W dniu 28 maja 2024 roku odbyło się spotkanie uczniów klas 4a, 4d, 5a, 7a i 8b z dietetyczką, panią Martyną Wachtarczyk, w ramach programu “Trzymaj Formę”. Spotkanie miało na celu edukację na temat zdrowego odżywiania.

Pani Martyna Wachtarczyk rozpoczęła spotkanie od przypomnienia, jak istotne jest dbanie o zdrową i zrównoważoną dietę. Uczniowie  zapoznali się z Piramidą Żywienia, mieli okazję dowiedzieć się, jakie produkty spożywcze są bogate w witaminy, minerały i błonnik, a także jakie korzyści przynosi regularne spożywanie warzyw, owoców, pełnoziarnistych produktów oraz źródeł białka.

Ucząc się jak komponować posiłki w sposób korzystny dla zdrowia przygotowali " talerz pełen zdrowia.Uczniowie opuścili salę z nową wiedzą i motywacją do dbania o swoje zdrowie oraz medalami przygotowanymi przez prowadzącą.

To spotkanie było nie tylko edukacyjne, ale także inspirujące. Dziękujemy pani Martynie Wachtarczyk za podzielenie się swoją wiedzą i zaangażowaniem w promowanie zdrowego stylu życia wśród naszych uczniów! 

Zdjęcia na FB.

Kontakt

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczo - Rewalidacyjnych
ul. Wojska Polskiego 3
43-400 Cieszyn